KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7222082
*
nr 722 2082
Tage Hedqvist
(1909-1997), Sverige
Akvarell, Tage Hedqvist (1909-1997), -52, segelbåtar, 25x35
Tage Hedqvist, född 1909 i Piteå, död 1997, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2011
kl 17:37:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 20:02:44
1
100 kr
31/10 17:32:10
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Tage Hedqvist
Tage Hedqvist, född 1909 i Piteå, död 1997, svensk målare.
Läs mer om Tage Hedqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller marin marinmotiv segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor svensk konstnär svenska konstnärer sverige tage hedqvist vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Tage Hedqvist
Tage Hedqvist, född 1909 i Piteå, död 1997, svensk målare.
Läs mer om Tage Hedqvist
nr 722 2082
Tage Hedqvist
(1909-1997), Sverige
Akvarell, Tage Hedqvist (1909-1997), -52, segelbåtar, 25x35
Tage Hedqvist, född 1909 i Piteå, död 1997, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/10 20:02:44 | 1 | 100 kr |
| 31/10 17:32:10 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Tage Hedqvist
Tage Hedqvist, född 1909 i PiteÃ¥, död 1997, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Tage Hedqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller marin marinmotiv segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor svensk konstnär svenska konstnärer sverige tage hedqvist vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



